Ключові члени нашої команди
 

VitrenkoОлександр Веденєєв, директор AYA Securities

Олександр Веденєєв має досвід роботи на фінансовому та енергетичних ринках з 2005 року. Розпочавши кар'єру економіста в Укрсоцбанку, він здобув досвід з розвитку міжнародних проектів у сфері факторингових послуг. З 2007 Олександр перейшов в інвестиційно-банківський бізнес, очоливши аналітичний напрям у VAB Банку на базі інвестиційної компанії «VAB Capital», а в 2008 р. приєднався до аналітиків «Альфа-Банк», які на той час займали 2 місце у рейтингу найкращих аналітичних команд України. З 2008 по 2010 Олександр займався розширенням лінійки аналітичних продуктів банку, а також входив до складу команди, відповідальної за розробку стратегії Альфа-Банку на ринку цінних паперів і розміщення облігацій (зокрема облігацій банківських установ, компаній енергетичного сектору та роздрібної торгівлі). 

У липні 2010 року Олександр очолив аналітичну команду по боргових ринках AYA Securities, відповідаючи як за підготовку аналітичного матеріалу в рамках розвитку клієнтського бізнесу компанії, так і за підготовку публічних економічних оглядів. В 2014-2015 роках Олександр був позаштатним радником у проектах НАК «Нафтогаз України» щодо реформи ринку газу, а з січня 2016 по вересень 2020 року обіймав посаду Начальника управління ринкових досліджень та аналізу НАК «Нафтогаз України», відповідаючи в складі команди Юрія Вітренка за ринкові дослідження, розробку корпоративної стратегії та плану трансформації, аналіз прогресу трансформації в 2018-2020 роках і підтримку найбільших міжнародних арбітражних справ компанії. Зокрема, в рамках арбітражних проваджень проти «Газпрому» і Російської Федерації він займався розробкою економічних аргументів, аналітичними розрахунками і фінансовим моделюванням.

Закінчивши з відзнакою Українську академію банківської справи при НБУ, Олександр отримав диплом магістра за спеціальністю «Банківська справа». Також він має ступінь спеціаліста з міжнародного приватного права Київського інституту міжнародних відносин (ІМВ), а у 2005 р. проходив практику у Вищій школі Бундесбанку при ЄЦБ (FachhochSchule der Deutschen Bundesbank). В 2011 р. Олександр успішно закінчив програму Сертифікованих фінансових аналітиків (CFA), а в 2018 році отримав сертифікат Energy Risk Professional, GARP.

 
 

Олена Мельник

Олена Мельник має значний досвід роботи у сфері фінансового та економічного аналізу, зокрема в нафтогазовій галузі. Ще навчаючись в університеті, розпочала свою кар’єру в компаніях-розробниках ERP систем. У 2007 році приєдналася до компанії Делойт – спочатку до підрозділу аудиту, а згодом до підрозділу корпоративних фінансів з підтримки M&A угод, де займалася проектами фінансового дью-ділідженсу, оцінки бізнесу, консультативних послуг з спірних та судових розглядів (forensic & dispute advisory). 

З 2012 році працювала над різноманітними проектами у сферах перестрахування, FMCG, агробізнесі, медичних послуг тощо. З березня 2016 року по вересень 2020 року працювала в Управлінні ринкових досліджень та аналізу НАК «Нафтогаз України», де у складі команди Юрія Вітренка займалася ринковими дослідженнями, фінансовим моделюванням та економічним аналізом результатів Групи Нафтогаз, працювала над розробкою корпоративної стратегії та плану трансформації, а також приймала участь у економічній підтримці міжнародних арбітражних справ Компанії. 

Закінчивши Київський Національний Економічний Університет імені Вадима Гетьмана, Олена також отримала кваліфікацію ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Наразі навчається по програмі CFA (Certified Financial Analyst) та здобуває сертифікат ERP (Energy Risk Professional). 

 

Павло Ілляшенко, позаштатний радник у питаннях, пов’язаних із макроекономічним аналізом та економічною стратегією

Павло Ілляшенко має понад 10 років досвіду роботи у сфері фінансового та економічного аналізу. Протягом цих років Павло здебільшого займався аналізом ринків капіталу та управлінням активами, пройшовши шлях від аналітика до директора відділу досліджень та управління активами в одному з провідних інвестиційних банків України. У 2014-2015 роках Павло працював старшим економічним стратегом AYA Capital (в тому числі був співавтором Стратегії економічних реформ), а також працював у складі міжнародної команди консультантів над реформою газового ринку в Україні. З 2010 по 2016 рік входив до складу індексного комітету Української біржі. 

З січня 2017 року Павло обіймає посаду лектора в Школі Бізнесу та Врядування при Талліннському Технічному Університеті, де викладає низку курсів з фінансів, включаючи аспекти поведінкових фінансів. З серпня 2018 є членом громадської організації “Центр економічної стратегії”. Павло також є радником Центру економічної стратегії (дослідницький центр з питань економічної політики).

Павло навчався в Київському Національному Економічному Університеті імені Вадима Гетьмана, де отримав диплом магістра з фінансів зі спеціалізацією фінансові ринки. З 2015 року Павло Ілляшенко навчається в аспірантурі Школи Бізнесу та Врядування при Талліннському Технічному Університеті, де досліджує вплив культури на схильність до ризику приватних інвесторів та топ менеджерів банківських установ, а також фінансові та інвестиційні рішення домогосподарств.

 

VitrenkoЮрій Вітренко, власник AYA Securities

У 2010 році Юрій Вітренко придбав компанію «VAB Capital» у VAB Банку, згодом перейменувавши її на AYA Securities.

Ступінь MBA, отриманий в INSEAD, досвід роботи Юрія на глобальних фінансових ринках, зокрема в Лондоні, в інвестиційно-банківському підрозділі Merrill Lynch, а також розвиток власної інвестиційної компанії на базі AYA Securities сформували розуміння Юрія щодо необхідності ефективного ринку капіталу як в цілому для України, так і для розвитку власного приватного бізнесу.

Однією з ключових професійних амбіцій Юрія є інституційний розвиток ринку капіталу в Україні як економічної моделі, альтернативної олігархічно-клептократичному режиму. 

Останні 6 років своєї кар’єри Юрій присвятив роботі у НАК «Нафтогаз України», де крім блискучого і успішного протистояння російському Газпрому та Російській Федерації чимало зусиль доклав до збільшення ефективності ринку газу в Україні, реформі корпоративного урядування та пропагуванню ідеї проведення дійсних ринкових реформ, спираючись на необхідність європейської інтеграції та підтримку західних партнерів.