Головна Компанія Прес-центр До AYA Securities приходить нова команда
12.10.2020

З жовтня 2020 року Олександр Веденєєв повертається до команди AYA Securities з призначенням на посаду генерального директора. Раніше, в 2010-2015 роках, Олександр очолював команду аналітиків AYA Securities, відповідальних за підготовку публічних економічних оглядів та фінансово-економічний аналіз проектів компанії. 

Разом з Олександром до компанії приєднуються Олена Мельник, яка виконуватиме роль його заступника та відповідатиме за напрямок аналізу ринків і інвестиційних проектів, і Павло Ілляшенко, який буде позаштатним радником у питаннях, пов’язаних з макроекономічним аналізом та економічною стратегією. 

До повернення в AYA Securities Олександр обіймав посаду начальника управління ринкових досліджень НАК «Нафтогаз України» і був одним з ключових учасників команди, яка забезпечила цій компанії перемогу в Стокгольмському арбітражі проти «Газпрому». При підписанні транзитного контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» на 2020-2024 команда Олександра, до якої входила Олена Мельник, була відповідальною за аналітичну підтримку української сторони при переговорах в двосторонньому і тристоронньому форматах. До цього у складі міжнародної команди вони займалися економічним обґрунтуванням позовних заяв «Нафтогазу» на $12.2 млрд в арбітражі щодо перегляду ставки тарифу на транзит газу, передусім в обмін на відмову від яких вдалося досягти домовленості про підписання транзитного контракту на умовах «транспортуй або плати» (з гарантованою цінністю більше $7 млрд). До вересня 2020 року команда Олександра та Олени також займалася економічним обґрунтуванням позовних вимог Нафтогазу по компенсації вартості експропрійованих Російською Федерацією активів в Криму (загальна сума яких з урахуванням відсотків на вересень 2020 року досягла $9 млрд). 

Найближчі місяці команда Олександра, Павла і Олени зосередиться на макроекономічному аналізі, який дасть компанії можливість сформувати власні середньо- та довгострокові економічні очікування, а також може включати аналіз необхідних економічних реформ для сталого розвитку України. 

Оскільки команда AYA Securities вважає, що одним з головних факторів розвитку економіки України є інституційний розвиток ринку капіталу, про що ми зокрема зазначали в Стратегії економічних реформ, Олександр з командою приділятимуть цьому особливу увагу. 

У свою чергу результати цієї роботи мають дозволити компанії проаналізувати можливості для створення і сталого розвитку масштабного бізнесу на ринку капіталу України, в якому AYA Securities зацікавлена як комерційна компанія. 

Віддаючи пріоритетне значення зазначеному комплексному аналізу, до його завершення AYA Securities буде опортуністично ставитися до реалізації бізнес-можливостей, які можуть з’являтися на ринку капіталу. 


Олександр Веденєєв та Олена Мельник

 

Коротка біографічна довідка


Олександр Веденєєв має досвід роботи на фінансовому та енергетичних ринках з 2005 року. Розпочавши кар'єру економіста в Укрсоцбанку, він здобув досвід з розвитку міжнародних проектів у сфері факторингових послуг. З 2007 Олександр перейшов в інвестиційно-банківський бізнес, очоливши аналітичний напрям у VAB Банку на базі інвестиційної компанії «VAB Capital», а в 2008 р. приєднався до аналітиків «Альфа-Банк», які на той час займали 2 місце у рейтингу найкращих аналітичних команд України. З 2008 по 2010 Олександр займався розширенням лінійки аналітичних продуктів банку, а також входив до складу команди, відповідальної за розробку стратегії Альфа-Банку на ринку цінних паперів і розміщення облігацій (зокрема облігацій банківських установ, компаній енергетичного сектору та роздрібної торгівлі). 

У липні 2010 року Олександр очолив аналітичну команду по боргових ринках AYA Securities, відповідаючи як за підготовку аналітичного матеріалу в рамках розвитку клієнтського бізнесу компанії, так і за підготовку публічних економічних оглядів. В 2014-2015 роках Олександр був позаштатним радником у проектах НАК «Нафтогаз України» щодо реформи ринку газу, а з січня 2016 по вересень 2020 року обіймав посаду Начальника управління ринкових досліджень та аналізу НАК «Нафтогаз України», відповідаючи в складі команди Юрія Вітренка за ринкові дослідження, розробку корпоративної стратегії та плану трансформації, аналіз прогресу трансформації в 2018-2020 роках і підтримку найбільших міжнародних арбітражних справ компанії. Зокрема, в рамках арбітражних проваджень проти «Газпрому» і Російської Федерації він займався розробкою економічних аргументів, аналітичними розрахунками і фінансовим моделюванням.

Закінчивши з відзнакою Українську академію банківської справи при НБУ, Олександр отримав диплом магістра за спеціальністю «Банківська справа». Також він має ступінь спеціаліста з міжнародного приватного права Київського інституту міжнародних відносин (ІМВ), а у 2005 р. проходив практику у Вищій школі Бундесбанку при ЄЦБ (FachhochSchule der Deutschen Bundesbank). В 2011 р. Олександр успішно закінчив програму Сертифікованих фінансових аналітиків (CFA), а в 2018 році отримав сертифікат Energy Risk Professional, GARP.

 

Олена Мельник має значний досвід роботи у сфері фінансового та економічного аналізу, зокрема в нафтогазовій галузі. Ще навчаючись в університеті, розпочала свою кар’єру в компаніях-розробниках ERP систем. У 2007 році приєдналася до компанії Делойт – спочатку до підрозділу аудиту, а згодом до підрозділу корпоративних фінансів з підтримки M&A угод, де займалася проектами фінансового дью-ділідженсу, оцінки бізнесу, консультативних послуг з спірних та судових розглядів (forensic & dispute advisory). 

З 2012 році працювала над різноманітними проектами у сферах перестрахування, FMCG, агробізнесі, медичних послуг тощо. З березня 2016 року по вересень 2020 року працювала в Управлінні ринкових досліджень та аналізу НАК «Нафтогаз України», де у складі команди Юрія Вітренка займалася ринковими дослідженнями, фінансовим моделюванням та економічним аналізом результатів Групи Нафтогаз, працювала над розробкою корпоративної стратегії та плану трансформації, а також приймала участь у економічній підтримці міжнародних арбітражних справ Компанії. 

Закінчивши Київський Національний Економічний Університет імені Вадима Гетьмана, Олена також отримала кваліфікацію ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Наразі навчається по програмі CFA (Certified Financial Analyst) та здобуває сертифікат ERP (Energy Risk Professional). 


Павло Ілляшенко має понад 10 років досвіду роботи у сфері фінансового та економічного аналізу. Протягом цих років Павло здебільшого займався аналізом ринків капіталу та управлінням активами, пройшовши шлях від аналітика до директора відділу досліджень та управління активами в одному з провідних інвестиційних банків України. У 2014-2015 роках Павло працював старшим економічним стратегом AYA Capital (в тому числі був співавтором Стратегії економічних реформ), а також працював у складі міжнародної команди консультантів над реформою газового ринку в Україні. З 2010 по 2016 рік входив до складу індексного комітету Української біржі. 

З січня 2017 року Павло обіймає посаду лектора в Школі Бізнесу та Врядування при Талліннському Технічному Університеті, де викладає низку курсів з фінансів, включаючи аспекти поведінкових фінансів. З серпня 2018 є членом громадської організації “Центр економічної стратегії”. Павло також є радником Центру економічної стратегії (дослідницький центр з питань економічної політики).

Павло навчався в Київському Національному Економічному Університеті імені Вадима Гетьмана, де отримав диплом магістра з фінансів зі спеціалізацією фінансові ринки. З 2015 року Павло Ілляшенко навчається в аспірантурі Школи Бізнесу та Врядування при Талліннському Технічному Університеті, де досліджує вплив культури на схильність до ризику приватних інвесторів та топ менеджерів банківських установ, а також фінансові та інвестиційні рішення домогосподарств.