Головна Компанія Прес-центр Презентація "Стратегія економічних реформ" компанії AYA Capital.
18.12.2014

 

Компанія AYA Capital, що здійснює діяльність у галузі інвестиційно-банківських послуг, представила презентацію "Стратегії економічних реформ". Мета проекту — демонстрація моделі такої стратегії економічної політики, яка буде ефективною саме в умовах поточного політико-економічного становища держави. Реалізація запропонованого плану реформ призведе до досягнення основної мети ‑ побудови заможного та безпечного життя українців.

Перший аналітичний звіт експерти компанії підготували ще в березні цього року. Він мав допомогти «новій» владі розробити концепцію економічних реформ. Зокрема тих, які б доповнювали імплементацію Угоди про Асоціацію з ЄС та програму співпраці з МВФ.

"На той час зміна влади дала нам надію, що нарешті в державі буде проведено повноцінні економічні реформи — замість звичної імітації їхнього проведення, що має на меті лише прикриття реалізації корумпованих інтересів представників владних органів. Проте аналіз  ситуації чітко вказував на те, що процес реформування економіки буде надзвичайно складним, і нова влада потребуватиме допомоги в розробці та реалізації відповідних реформ, сказав Юрій Вітренко, генеральний директор інвестиційної компанії AYA Capital. — З того часу ми накопичили достатній досвід донесення та практичної реалізації деяких із наших ідей та провели додатковий аналіз. Зараз ми маємо змогу представити новий, актуальний випуск нашого звіту, що сфокусований на визначенні найбільш ефективної стратегії економічних реформ".

Презентація "Стратегії економічних реформ" представлена трьома тематичними блоками – це вимоги до формату стратегії реформ, розгляд різних моделей економічного розвитку (або аналіз стратегічних альтернатив) та умови формування ринків капіталу в Україні.

Юрій Вітренко: «Ми пропонуємо нові підходи розробки економічної стратегії. Наприклад, в сучасному розумінні "стратегія" – це не скрупульозний план-графік дій, а визначення базових принципів та підходів для досягнення цільової моделі, яка адаптується до динамічного середовища. Її реалізація обумовлюється вибором моделі суспільно-економічного устрою держави, цілями, індикаторами ефективності та іншими базовими орієнтирами".

Експерти компанії AYA Capital впевнені, що реформування економічної політики та загальна зміна економічної моделі є нагальними проблемами держави, адже невиконання цих заходів може призвести до "третього Майдану" внаслідок падіння рівня життя та зубожіння населення.

Обґрунтуванням пропонованої "Стратегії економічних реформ" є аналіз можливих альтернатив  розвитку України. Наразі Україна стоїть перед вибором соціально-економічної моделі розвитку. Це або збереження клептократично-олігархічного суспільства, або намагання перезавантажити існуючу модель за рахунок зменшення корупції, але збереження орієнтації на експорт та проактивну економічну роль держави, або створення умов для розвитку ефективних ринків капіталу. "Перші дві моделі розвитку країни залишають без змін існуючу прірву між багатими і бідними. І тільки створення умов для розвитку ринків капіталу здатне подолати економічні нерівності між верствами суспільства, зробити український бізнес конкурентоспроможним на світовому рівні", ‑ розповідає Павло Ілляшенко, старший економічний стратег компанії AYA Capital.

Побудова нової економічної моделі вимагає насамперед зміни базових принципів взаємодії між економічними суб’єктами. "Це справді складне завдання, воно вимагає свідомої відмови від пасивного створення видимості роботи, ‑ говорить Олександр Вєдєнєєв, керівник вiддiлу досліджень компанії AYA Capital. – На жаль, у більшості представників державних органів відсутня "орієнтація на навчання", що має бути ключовою вимогою до держслужбовця. Багато управлінців вважають, що вища освіта, науковий ступінь, чи навіть диплом західної програми МBA – це запорука орієнтації на навчання. Однак орієнтація на навчання – це не питання рівня знань, а вміння "оновлювати" ці знання".  Економічні реформи – це процес, який складається з проб та помилок. Успішні реформи відрізняються від неуспішних перш за все тим, що були вчасно зроблені висновки, тобто була орієнтація на навчання.

Експерти компанії AYA Capital вважають, що саме зараз влада не лише спроможна, але й зобов’язана провести реформи як для покращення рівня життя в країні, так і для досягнення перемоги над головним зовнішнім агресором і припинення бойових дій.